Jakich błędów należy unikać przy organizacji ślubu i wesela?

1. Ustalcie, drodzy narzeczeni, Wasze możliwości finansowe, czyli budżet weselny. Porozmawiajcie z rodzicami czy sfinansują część ,a może całość uroczystości. Jeśli taka pomoc nie jest możliwa określcie REALNĄ kwotę jaką jesteście w stanie wydać na Wasz wymarzony ślub i wesele.

Z mojego doświadczenia odradzałabym zaciąganie kredytu na zorganizowanie wystawnego przyjęcia, szytego nie na Waszą miarę, w sytuacji gdy nie macie na to wcześniej zgromadzonej gotówki. Wejście w nowe ,wspólne życie z ratami kredytu za wesele nie uważam za dobry pomysł.


2 .Gdy już określicie Wasz budżet weselny to bardzo ważne abyście się go trzymali. Nie podejmujcie decyzji pod wpływem emocji przy organizacji wesela. Starajcie się, na ile to możliwe, działać jak ekonomiści, czuwający nad dużym projektem, z kalkulatorem w ręce. Ja wiem ,że na ten wyjątkowy dzień ślubu narzeczeni mają wiele pomysłów, nie zawsze tanich i przemyślanych, Jednak te zrodzone w ostatniej chwili, nie ujęte w budżecie, mogą mocno nadszarpnąć Wasze finanse, nie dając takich efektów wow na jakie liczyliście.


3 . Jeśli macie własne pomysły i wizje na organizację Waszego ślubu i wesela to świetnie. Nie mieszajcie jednak ze sobą wielu, motywów i nie realizujcie każdego pomysłu jaki Wam się spodoba, czy po prostu przyjdzie do głowy. Stworzy się przez to ogromny bałagan w odbiorze wizualnym. Pamiętajcie , że mając kilka pomysłów np. na temat przewodni wesela należy wybrać jeden, góra dwa tematy. Muszą one jednak do siebie pasować i wzajemnie się uzupełniać, tworząc spójną całość.
4. Drodzy Narzeczeni, starajcie się aby oprawa tak szczególnego dla Was dnia np. wystrój sali, kościoła, temat przewodni, prezenty dla gości , atrakcje na weselu, suknia ślubna czy strój Pana Młodego były zgodne z Waszymi upodobaniami. Nie idźcie ślepo za trendami, nowościami i modą, a jedynie się nimi inspirujcie .Wybierajcie z nich to co dla Was najlepsze, co oddaje estetykę, osobowość i Wasze zainteresowania . Nie zapominajcie ,że w tym szczególnym dniu wesela to Para Młoda jest najważniejsza i to ma być Wasz najpiękniejszy dzień w życiu.5. Nie odkładajcie niczego z przygotowań przedślubnych na ostatnią chwilę. Generuje to jedynie niepotrzebny stres i zwiększa ryzyko, że coś pójdzie nie tak jak byście chcieli.

6.Ostatni tydzień przed ślubem zadbajcie o swój relaks, pielęgnację urody, może jakieś masaże które pomogą zminimalizować stres, którego nie sposób uniknąć. Aby było to możliwe, nie bójcie się w tych ostatnich dniach oddelegować zadania, w których nie musicie uczestniczyć osobiście. Może rodzice, rodzeństwo czy drużbowie mogą Was odciążyć w przygotowaniach.

0 komentarz